Bozon Records

Niezależna wytwórnia sztuki

Tau

Tau - raper, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records.

W 2008 r. jako Medium opublikował demo pt. 'Seans spirytystyczny', które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. W 2010r. wypuścił kolejny nielegal zatytułowany Medium - Alternatywne źródło energii (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R) i tym samym zwrócił na siebię uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W końcu, w 2011r. zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą Medium - Teoria Równoległych Wszechświatów (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. Medium wyrusza w trasę koncertową, a towarzyszy mu DJ Funktion. Płyta, oprócz wersji CD, została również wydana na płycie winylowej.

Rok później, w 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo Medium - Graal, które zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku.

Na płycie gościnnie udzielili się m.in. Gift of Gab (Blackalicious), O.S.T.R., Te-Tris i Bisz. Artysta zaczyna grać coraz więcej koncertów wraz z DJ Funktion, który w grudniu zostaje Mistrzem Świata kategorii IDA.

W lutym 2013 r. Medium opuszcza Asfalt Records i powołuje do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records, a następnie wraz w składzie: DJ Funktion, Steve Nash, Zgas i Zgasik oraz Kuba Skowroński wyrusza w trasę koncertową Bozon Records Tour (30 koncertów w całym kraju).

W grudniu 2013 r. artysta ogłasza, że zmienia pseudonim na Tau i zaczyna pracę nad pierwszym solowym albumem.

W styczniu 2014 r. Tau rozpoczyna koncertową współpracę z Dj Wujaz, a następnie publikuje kilka ,,luźnych'' utworów i stawia bardzo mocny akcent na legendarnej składace Kodex.

We wrześniu 2014 r. Tau informuje opinię publiczną, że jego debiut będzie nosił nazwę ,,Remedium''. Gościnnie na albumie udzielą się: Bezczel, Buka, Kali, Paluch, Lecrae (zdobywca nagrody Grammy 2013 oraz w 2014 r.), Zeus oraz Agnieszka Musiał.

Premiera albumu Tau - Remedium odbyła się 03.12.2014 r. nakładem Bozon Records. W lutym 2015 r. Tau wyrusza w trasę koncertową wraz z Dj Wujazem podczas której odwiedzili prawie 30 miast w Polsce. Na początku maja Tau powołuje do życia nową markę odzieżową ,,Godline''. W tym samym miesiącu ,,Remedium'' uzyskuje status Złotej Płyty.

 

Po bardzo intensywnym roku koncertowym (również z Live Band'em) Bozon Records wprowadza na rynek drugi album Tau pt. ,,Restaurator''.  Po świetnie przyjętym ,,Remedium'' poprzeczka zawieszona była już wysoko, ale ,,Restaurator'' potwierdził rosnącą formę muzyczną artysty i zebrał bardzo pozytywne opinie w środowisku hip hopowym, ale również poza nim.

Na płycie znalazło się aż 18 utworów. Wśród gości zabrakło tym razem raperów, a zamiast nich udział wzięli wokaliści: Maleo, Agnieszka Musiał oraz Małgorzata Hutek. O warstwę muzyczną albumu zadbali: Chris Carson, Gawvi (USA), o. Jakub Waszkowiak, Julas, Pawbeats, Sherlock,  soDrumatic, Tau oraz Zdolny czyli czołówka producencka polskiej sceny rapu.

Trasa koncertowa RESTAURATOUR zawitała w kilkudziesięciu miastach Polski.

Rok 2016 to bardzo intensywny czas dla artysty obfitujący w wiele koncertów, spotkań, konferencji. Tego też roku Piotr Tau Kowalczyk zostaje Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Wraz z kilkunasto osobowym (!) składem grają koncert na krakowskich błoniach, a Tau ma okazję przemawiać do pół miliona ludzi i wielokrotnie więcej zgromadzonych przed telewizorami. To piękne wydarzenie na zawsze zapadnie w naszej pamięci. Szczególnie spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

We wrześniu tego samego roku Tau decyduje się zniknąć z mediów by uporządkować życie osobiste. Wraca dopiero w styczniu 2017 r. z potężnym singlem pt. ON zapowiadającym dwupłytowe wydawnictwo pod tą samą nazwą.Singiel oraz płyta wzbudza ogromne zainteresowanie słuchaczy. Chwilę póżniej ukaże się równie mocny singiel pt. Last Minute feat. Anatom oraz Jestem z Tobą.

Album ON ląduje na sklepowych półkach całego kraju 26 maja 2017 r. i debiutuje na 1 miejscu OLIS (najlepiej sprzedających się płyt w Polsce) Jest to pierwsze takie wyróżnienie w historii dla muzyka głoszącego Prawdy Wiary.

ON TOUR startuje we wrześniu 2017 r. i obejmuje 40 miast w całej Polsce.

© 2017 Bozon Records

Strona internetowa: Dotbek