Bozon Records

Niezależna wytwórnia sztuki

Tau

Tau - raper, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records.

W 2008 r. jako Medium opublikował demo pt. 'Seans spirytystyczny', które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. W 2010r. wypuścił kolejny nielegal zatytułowany Medium - Alternatywne źródło energii (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R) i tym samym zwrócił na siebię uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W końcu, w 2011r. zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą Medium - Teoria Równoległych Wszechświatów (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. Medium wyrusza w trasę koncertową, a towarzyszy mu DJ Funktion. Płyta, oprócz wersji CD, została również wydana na płycie winylowej. Można ją zakupić tutaj

Rok później, w 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo Medium - Graal (kup tutaj), które pomimo bardzo osobistych utworów, i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku.

Na płycie gościnnie udzielili się m.in. Gift of Gab (Blackalicious), O.S.T.R., Te-Tris i Bisz. Artysta zaczyna grać coraz więcej koncertów wraz z DJ Funktion, który w grudniu zostaje Mistrzem Świata kategorii IDA.

W lutym 2013 r. Medium opuszcza Asfalt Records i powołuje do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records, a następnie wraz w składzie: DJ Funktion, Steve Nash, Zgas i Zgasik oraz Kuba Skowroński wyrusza w trasę koncertową Bozon Records Tour (30 koncertów w całym kraju).

W grudniu 2013 r. artysta ogłasza, że zmienia pseudonim na Tau i zaczyna pracę nad pierwszym solowym albumem.

W styczniu 2014 r. Tau rozpoczyna koncertową współpracę z Dj Wujazz, a następnie publikuje kilka ,,luźnych'' utworów i stawia bardzo mocny akcent na legendarnej składace Kodex.

We wrześniu 2014 r. Tau informuje opinię publiczną, że jego debiut będzie nosił nazwę ,,Remedium''. Gościnnie na albumie udzielą się: Bezczel, Buka, Kali, Paluch, Lecrae (zdobywca nagrody Grammy 2013 oraz w 2014 r.), Zeus oraz Agnieszka Musiał.

Premiera albumu Tau - Remedium odbyła się 03.12.2014 r. nakładem Bozon Records. W lutym 2015 r. Tau wyrusza w trasę koncertową wraz z Dj Wujazem podczas której odwiedzili prawie 30 miast w Polsce. Na początku maja Tau powołuje do życia nową markę odzieżową ,,Godline''. W tym samym miesiącu ,,Remedium'' uzyskuje status Złotej Płyty.

  • Anatom - właściwie Jakub Nowak ur. w Rabce-Zdrój 19.05.1993 r., raper.

    Więcej
  • Edzio, czyli Piotr Bylina (ur. 2 lipca 1995r.) – polski raper oraz freestylowiec pochodzący z Gdańska.

    Więcej

© 2017 Bozon Records

Strona internetowa: Dotbek